Canephron vartojimas inkstų akmenligės profilaktikaiCanephron vartojimas inkstų akmenligės profilaktikai

Canephron® vartojimas inkstų akmenligės profilaktikai

Šlapimo takų akmenligė vargina iki 40 procentų pasaulio gyventojų. Inkstų akmenų gydymas yra sudėtingas, kruopštus ir ilgas procesas. Ligos simptomai gali būti įvairūs – nuo ramaus akmenų slūgsojimo iki stipraus priepuolinio skausmo, dėl kurio prireikia skubaus gydymo ligoninėje. Šiuolaikinis vokiškas augalinių žaliavų preparatas Canephron® – viena labiausiai tausojančių priemonių šlapimo takų akmenligės profilaktikai, palengvinanti druskų kristalų ir smulkių akmenų pašalinimą.

Ligos pobūdis

Šlapimo takų akmenligė yra patologija, dažniausiai pasireiškianti inkstuose. Veikiant įvairiems fiziniams ir cheminiams veiksniams, inkstuose formuojasi kietos struktūros – akmenys. Jie gali būti įvairiausios sudėties, tačiau sukelia panašius simptomus.

Akmenys formuojasi sutrikus medžiagų apykaitai ir organizmo veiklai. Paprastai metabolitų ir medžiagų apykaitos produktų perteklius iš organizmo ir inkstų pasišalina su šlapimu, tačiau išsivysčius patologijai, kai kurios druskos, medžiagų apykaitos produktai ir cheminės medžiagos nusėda inkstuose, kristalizuojasi, didėja ir auga.

Pagrindiniai akmenų tipai

Kalcio oksalatai. Tai kalcio druskos ir oksalo rūgšties likučiai. Šių akmenų kraštai yra aštrūs, iš išorės primena kristalus, todėl judėdami šlapimo takais gali braižyti sieneles ir sukelti stiprų skausmą.

Fosfatai. Tai minkšti akmenys. Jų susidarymą skatina šlapimo pH šarminiai pokyčiai ir infekcija. Infekcija taip pat plinta į šlapimo pūslę ir sukelia antrinį uždegimą.

Uratai (šlapimo rūgšties druskos). Pagrindinė šių gana lygių struktūrų priežastis yra netinkama mityba.

Cistino ir karbonato struktūrų aptinkama labai retai.

Inkstų akmenys susidaro veikiant įvairiems veiksniams:

  • genetika ir inkstų išskiriamosios veiklos ypatumai;
  • sutrikusi medžiagų apykaita ir druskos kristalų kaupimasis šlapime. Dažnai taip nutinka esant podagrai, lėtinėms žarnyno ligoms (enteritui), hiperkalcemijai ir hiperkalciurijai, su endokrinine sistema susijusioms priežastims ir t. t.;
  • netinkama mityba – per didelis alkoholio, mėsos, subproduktų ar tik augalinio maisto vartojimas;
  • infekcijos. Bakterijose yra ureazės – ypatingo šlapimą skaidančio fermento. Ilgalaikis jo poveikis mažina šlapimo рН ir padeda kauptis druskoms. Akmenys inkstuose ar šlapimo takuose gali užkirsti kelią natūraliam skysčių tekėjimui. Tuomet skystis nepakankamai filtruojamas, natūralios medžiagų apykaitos produktai absorbuojami pakartotinai ir sunkina medžiagų apykaitos sutrikimą.

Simptomai

Inkstuose susidarius akmenų, apie sutrikimą iš karto praneša simptomai:

  • smulkių šiurkščių ar aštrių akmenų šalinimasis ir kartu išsivystęs uždegimas, šlapimo takų sienelių pažeidimas ir gleivinės sudirginimas, galintis sukelti skausmą šlapinantis;
  • drumsta šlapimo spalva ir įvairios priemaišos;
  • kraujas šlapime, pakilusi temperatūra;
  • apatinių šlapimo takų bakterinės infekcijos požymiai – dažnesnis poreikis lankytis tualete ir sunkesnis skysčių šalinimas;
  • sunkumas šlapintis akmeniui užstrigus šlapimo takuose, patinimas;
  • susirgus šlapimo takų akmenlige, dažnai vargina juosmens skausmas, kuris taip pat gali byloti ir apie pielonefritą.

Pastebėjus kelis tokius simptomus, reikia kreiptis į urologą planine tvarka. Jei šlapime pastebima kraujo ir pakyla temperatūra, reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą.

Diagnostika

Inkstų akmenligė diagnozuojama įvertinus paciento skundus, surinkus anamnezę, atlikus papildomus klinikinius, instrumentinius ar laboratorinius tyrimus. Dažniausiai pasitelkiami šie ištyrimo metodai:

  • ultragarsinis inkstų tyrimas – gydytojas vertina akmenų dydį ir mobilumą;
  • apžvalginė urografija – į inkstų rentgeno tyrimą panaši procedūra, leidžianti įvertinti akmenų vietą, kiekį ir net tankį;
  • urografija naudojant kontrastinę medžiagą – prieš atliekant rentgeno tyrimą, pacientui skiriama speciali medžiaga, kuri įvairiose šlapimo takų sistemos vietose padeda aptikti per įprastą tyrimą nematomų rūšių akmenis;
  • šlapimo ir kraujo tyrimas, parodantis cheminę akmenų struktūrą ir organizmo būklę.

Nediagnozuokite inkstų akmenligės patys. Jei įtariate, kad inkstuose yra akmenų, būtina urologo ar nefrologo konsultacija.

Profilaktika

Susiformavus inkstų akmenims, gydymas gali būti ilgas ir atkaklus. Labai svarbu laiku imtis profilaktikos:

  • dieta – ribojamas aštrus ir sūrus maistas, gali būti skiriama speciali dieta pagal cheminį akmenų tipą;
  • gyvenimo būdo koregavimas – alkoholio ir tabako vartojimo ribojimas;
  • pakankamas skysčių vartojimas – iki 2,5–3 litrų per parą;
  • neuždelstas pielonefrito ir cistito gydymas;
  • vaistiniai preparatai inkstų akmenligės profilaktikai.

Kai įvairiais konservatyviaisiais ar operaciniais metodais pašalinami susikaupę akmenys, gydytojas skiria profilaktinį gydymą, kad akmenys neatsinaujintų. Pavyzdžiui, kaip tolesnių pažeidimų ir akmenų susidarymo profilaktinė priemonė gali būti vartojamas preparatas Canephron®. Tai svarbu norint sustiprinti konservatyviojo kompleksinio gydymo poveikį ir (ar) kaip profilaktika po operacijos.

Inkstų akmenligės gydymas. Pagrindiniai veiksmai

Akmenys iš inkstų gali būti šalinami dviem metodais:

  • Konservatyvusis gydymas. Tinka nedideliems inkstų akmenims šalinti. Šiuolaikiniai preparatai padeda šalinti akmenis natūraliu būdu. Tai gali būti adrenoblokatoriai, spazmolitikai ir augaliniai preparatai.
  • Operacija. Chirurginiu būdu šalinami dideli akmenys, kurių pastaruoju metu aptinkama vis rečiau. Gerokai dažniau taikomi minimaliai invaziniai chirurgijos metodai, įskaitant akmenų smulkinimą į smulkius fragmentus, kurie gali būti šalinami su šlapimu.

Koks yra Canephron® vaidmuo kovojant su šlapimo takų akmenlige?

Canephron® yra augalinių žaliavų preparatas. Vokietijos Bendrovė „Bionorica“ šį preparatą gamina pagal patentuotą fitoinžinerijos koncepciją. Tai reiškia, kad kontroliuojamas kiekvienas Canephron® gamybos etapas – nuo idealių sėklų atrankos momento, jų auginimo specialiomis idealiomis sąlygomis iki gamybos naudojant aukštąsias technologijas, kad galutinis produktas būtų kokybiškas ir jame būtų maksimali aktyviųjų medžiagų koncentracija.

Dėl mokslinio metodo ir modernios įrangos preparatas standartizuotas – kiekvienoje tabletėje yra tiksli vaistinių medžiagų dozė.

Preparato sudėtis – širdažolių, gelsvių šaknų ir rozmarinų lapų augaliniai ekstraktai. Jis plačiai vartojamas gydant cistitą ir siekiant išvengti inkstų akmenligės. Šlapimo išsiskyrimą skatinantis preparato poveikis padeda veiksmingai šalinti druskų kristalus iš inkstų. Canephron® atpalaiduoja šlapimo takų raumenis, palengvina refleksinius spazmus ir pagerina kraujotaką šlapimo sistemoje. Be to, jis normalizuoja rūgštingumą ir šlapimo рН, todėl druskų kristalai ne nusėda, o pasišalina natūraliai. Tai apsaugo organus nuo akmenų formavimosi.

Canephron® pasižymi antimikrobiniu poveikiu ir kovoja su šalutinėmis infekcijomis, mažina uždegiminę reakciją esant apatinių šlapimo takų infekcijoms.

Canephron® tabletes galima vartoti asmenims nuo 12 metų. Preparatas yra saugus net tada, kai yra vartojamas ilgą laiką.

Visiškai inkstų akmenis tirpdančios tabletės dar nėra sukurtos. Vis dėlto yra priemonių, kurios užkerta kelią patologiniam procesui progresuoti, akmenims kauptis. Preparatas Canephron® – vienas veiksmingiausių sprendimų.

Prieš vartodami bet kokius vaistus, nepamirškite pasitarti su urologu, ir visada vartokite juos pagal instrukciją!

Šaltiniai:

S. N. Levkovskiy, V. V. Protoshchak, I. B. Dzhalilov, S.M. Kirov, Military Medical Academy, St. Petersburg. The influence of blemaren on urine saturation by urate calculus forming compounds. Terra Medica, 2010. № 4. p. 31–35.

Основные принципы фармакотерапии рецидивирующих инфекций мочевых путей, Д.м.н., проф. А.Л. ВЕРТКИН, А.В. НОСОВА, ГБОУ ВПО МГМСУ, кафедра терапии, клинической фармакологии и скорой медицинской помощи.

WAGENLEHNER F. M., ET AL. NON-ANTIBIOTIC HERBAL THERAPY (BNO 1045) VERSUS ANTIBIOTIC THERAPY (FOSFOMYCIN TROMETAMOL) FOR THE TREATMENT OF ACUTE LOWER UNCOMPLICATED URINARY TRACT INFECTIONS IN WOMEN: A DOUBLE-BLIND, PARALLEL-GROUP, RANDOMIZED, MULTICENTRE, NON-INFERIORITY PHASE III TRIAL. UROL INT. 2018 SEP 19:1-10

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.